Što se događa sa cijenama grafičkih kartica?

• 4 Odgovora
  • 169 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline Workshop385

• Administrator
  • 288
Što se događa sa cijenama grafičkih kartica?
« u: 14, Travanj, 2021, 23:50:12 »
Prije par mjeseci prodao komplet konfiguraciju i7 2600K sa GTX 1060 6gb za 3000kn... sad gledam cijene grafičkih, istu takvu grafičku ne mogu kupiti ispod 2000kn! Jasno mi je da je u modi rudarenje... no to da skoče cijene ovako starijih grafičkih mi nije jasno... da sam znao kupio bi bio još par grafičkih, pa nek se nađe   ???

Sad se patim s integriranom... jer ne dam iz pricipa 4-5 tisuća kn za RTX  ::)
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline hrvojesb

• Administrator
  • 94
Odg: Što se događa sa cijenama grafičkih kartica?
« Odgovori #1 u: 15, Travanj, 2021, 00:04:20 »
Samo rudarenje je u pitanju nista drugo. Ne stignu napraviti toliko koliko se prodaju hehe.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline zoned

• Global Moderator
  • 186
« Odgovori #2 u: 15, Travanj, 2021, 06:22:54 »
Ja sam svoju grafičku prije 2 godine kupio za 2315kn. Sad ona košta 4995kn i dolazi sa godinu dana kraćim jamstvom.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

« Odgovori #3 u: 16, Travanj, 2021, 22:17:14 »
Nije samo porast kriptovaluta kriv, već i globalna pandemija i sve veća potražnja elektronike zbog rada od kuće (netko radi od kuće, netko se kući igra pošto su sportske aktivnosti bile ukinute), a ponuda je slabija pošto tvornice rade smanjenim kapacitetom zbog ogranjičenja broja ljudi i lockdowna.
Pati i autoindustrija, i iPhone je odgodio novi model za 2 mjeseca zbog nedostatka chipova. I PlayStation 5, prednarudžba je bila još prošle godine a do sada nisu isporučeni. Tvornice jednostavno rade smanjenim kapacitetom a potražnja je nikad veća. Htio sam kupiti kliješta za krimpanje koja je Workshop pohvalio, ali ih nema nigdje gdje sam pitao i nije ih moguće naručiti jer ih nema niti u glavnom skladištu u Slo - kažu da tvornica radi samo jednu smjenu.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

« Odgovori #4 u: 30, Rujan, 2021, 22:07:35 »
Trenutno su malo pale cijene, ali neće se dugo to vratiti na razumne razine. Nije vrijeme za kupovinu grafičkih kartica. U laptopu imam 1050TI a kupljeno 2017g pa sam izbjegao mining ludilo. Ide mi zamjena konfiguracije taman iduće godine. Čekam Intele 12 gen, DDR5 i do tada će valjda i grafičke malo splasnuti.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

Najviše postova ovaj tjedan

Workshop385 Workshop385
3 Odgovora
hrvojesb hrvojesb