Koji auto vozite i kako ste zadovoljni?

• 9 Odgovora
  • 189 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Offline Workshop385

• Administrator
  • 288
Koji auto vozite i kako ste zadovoljni?
« u: 07, Svibanj, 2021, 21:30:02 »
Počeo sam sa Mercedesom W123 200D, 76 godina... što reć, neuništiva stara i troma krama :)

Nakon toga sam sve i svašta... od Škode Felicie, Opel Astre i završio uglavnom na Mercedesu W211 220CDI koji me izbio iz cipela. Kupljen je polovan od obiteljskog prijatelja kad je imao tri godine.

Kako su mi svi u firmi radni auti bili od Forda - od Forda Transita, Connecta, Customa... tako sam se odlučio na Forda Focusa 1.8 TDCI 115ks. Premda je starije godište - 2006 nedam mu da se preda dok milju ne okrene  :P

Uz njega imam i Mercedesa W202 250TD , rednih 5 cilindara... koji me je*e u mozak kao i svaki Mercedes... i tako  ::)
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline hrvojesb

• Administrator
  • 94
Odg: Koji auto vozite i kako ste zadovoljni?
« Odgovori #1 u: 07, Svibanj, 2021, 21:34:12 »
Samo BMW od kako znam za sebe, inace velik ljubitelj bimmera :D

E36 trenutno 97'  2,0 benzin, sređen do kraja, samo stock, nikakave brzi i žestoki fore itd...

Jednostavno obožavam te starije linije. Od onih sam koji bi radije 3 starija modela nego jedan novi :D

• Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline Antonio Lalic

• Global Moderator
  • 34
« Odgovori #2 u: 07, Svibanj, 2021, 21:40:45 »
Nevozim auto jer sam maloljetan.
A roditelji uvijek nešto drugo voze jer se otac bavi prodajom auta. U zadnje vrijeme to ide slabije. Trenutno vozi Audi A8 3.0 tdi 2004.,Mercedes CLK 320 benzin 2004.,VW Passat B8 1.6 tdi, Mercedes Vito 2011.,Iveco daily vučnu službu 2002.. i tjt 🙂
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline Workshop385

• Administrator
  • 288
« Odgovori #3 u: 07, Svibanj, 2021, 21:41:48 »
Opa kolega... to mi je uz kamatarku naljepši BMW. Kakav je što se tiče održavanja, ima li kakvih neočekivanih kvarova itd?

Mene ovaj W202 ukopao sa glupostima... ali oprostit ću mu jer ga je gušt imat i ima gotovo pola milje. Na njemu stavljao duži diferencijal, popravio tempomat, nisu se htjeli nasloni spustit itd itd... uglavnom komp motora trebao drugi, pa iza toga me pregazio usred ZG-a jer mu je comfort modul zablesao... platio 21K auto i dosad 10K popravaka + 5K felge i gume  ::)

Focus mi je bio "dobra prilika" da bi mi nakon tjedan dana plivajući promlatio... nakon njega mjenjao zupčasti, kanalni, natezače, vodenu, termostat, nosače motora, štangice stabilizatora, felge, gume itd itd. Uglavnom sad mi je 1/1 ali me olakšalo nekih 15k kn, koliko sam platio i auto  :D

• Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline Antonio Lalic

• Global Moderator
  • 34
« Odgovori #4 u: 07, Svibanj, 2021, 21:44:00 »
Focus je odličan auto, vozio sam se u Focusu... bolji od Golfa 5 definitivno, nisam fan Švaba inace.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline Workshop385

• Administrator
  • 288
« Odgovori #5 u: 07, Svibanj, 2021, 21:49:44 »
Focus je odličan što se tiče vozne dinamike... na cesti stoji kao zalijepljen, u zavojima je precizan, volan mu je savršeno podešen i baš ga je lako dinamično voziti. S njim npr prođem zavoj puno brže i sigurnije nego sa Mercedesom W202 koji je original sport (spušten, tvrđi...)

Dok je što se tiče interijera meni puno ljepši Golf 4 ili 5... nekako izgledaju luksiznije, dorađenije... i potrošnja je na strani VW. Ovaj Focus je made in Germany... od proizvodnje, do motora... u srcu švabo. I bolje to nego da je 1.6 Francuz :)
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

« Odgovori #6 u: 07, Svibanj, 2021, 21:53:18 »
Devedesetih sam imao Fiću 750, Mercedes Miniku 220 d, Opel Asconu, VW 1300 Bubu, od 2000 imao sam BMW E30 Kocku 324 TD vozio je 11 godina, Ford Probe V6 2.5, Golfove sve od 1-4, 2013-2020 vozio Mercedes W203 220 CDI Automatik, Sad imam Peugeot 307 20 HDi 66 Kw prezadovoljan s njim, imam i Renault Twingo 1.2 8V.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

« Odgovori #7 u: 07, Svibanj, 2021, 21:57:06 »
Na golfu 2 16 TD ugrađivao sam HHO generator, čisti promašaj ali volio sam eksperimentirati.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Offline Workshop385

• Administrator
  • 288
« Odgovori #8 u: 07, Svibanj, 2021, 22:01:36 »
I ja sam eksperimentirao sa HHO... i na kraju završio na ulju iz friteze. 60L ulja iz friteze i 4L benzine su mi se pokazali kao dobitna kombinacija za ulit u Mercedesa  :D

Smiješno je da takvu kombinaciju manje troši od nafte, a bolje ide  ::)

*

Offline hrvojesb

• Administrator
  • 94
« Odgovori #9 u: 07, Svibanj, 2021, 23:30:45 »
Opa kolega... to mi je uz kamatarku naljepši BMW. Kakav je što se tiče održavanja, ima li kakvih neočekivanih kvarova itd?

Ma nikakvih problema uredno ga održavam. Baš sam fan toga, a opet nisam pretjerano uredan s njim. Prevezem ja cement i sav građevinski materijal u njemu ako treba hehe, radni auto :D

Jedino što mu je limarija boljka kao svima iz te serije, blatobrani i pragovi.
Ali uredno se sve riješi.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

Najviše postova ovaj tjedan

Workshop385 Workshop385
3 Odgovora