Plinska peć na dimnjak !?

• 1 Odgovora
  • 35 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Plinska peć na dimnjak !?
« u: 06, Listopad, 2021, 15:02:57 »
Pozdrav ekipa !!

Naime imam jedan problem s plinskom peći (na dimnjak) u kući. Postavljena je prije par mjeseci i neki dan sam je pokrenuo, sve je ok, osim jedne "sitnice", barem ja tako mislim  ;D, naime kad upalim peć koja je hladna, ona se na onom dugmetu za regulaciju upali na broju 4 i nakon kratkog vremena odmah vrati na žižak i tako cijelo vrijeme ostane. Malo sam kopao po uputama i našao možda riješenje koje kaže sljedeće:

"Termo-sondu automatike postavite na plastične držače promjera Ø 5 mm na zadnjoj donjoj strani peći"

Budući da na poslu imam jednu stariju peć marke IKOM, uočio sam da je kod nje pri dnu s desne strane kao neka "olovka" dok kod ove moje tu olovku nigdje ne uočavam, pa mi je sinula ideja da ju "majstor" zaboravio spustiti iz utrobe peći na neku nižu lokaciju pa sad peć dobiva informaciju da je u prostoriji temperatura ok, ali to u stvarnosti nije tako.

Sinula mi je ideja da skinem oplatu i potražim navedenu "olovčicu", samo ne znam koliko je to pametno. Neki savjet !?

p.s. majstora zvao, u veeeelikoj je gužvi
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

*

Online Workshop385

• Administrator
  • 268
Odg: Plinska peć na dimnjak !?
« Odgovori #1 u: 22, Listopad, 2021, 20:38:51 »
Termo-sonda bi trebala mjeriti temperaturu prostora ili peći?

Ne možeš ništa izgubiti ako pokušaš to napraviti... tražiš žičicu sa zadebljanjem na vrhu - to je osjetnik temperature.
  • Reakcije
    Like
    Dislike
    Love
    HaHa
    Angry
    Sad
    Party

Najviše postova ovaj tjedan

Workshop385 Workshop385
3 Odgovora
Antonio Lalic Antonio Lalic